Jest to zabieg głęboko oczyszczający, złuszczający, liftingujący, odmładzający. Polega na połaczeniu płynu (na bazie kwasu mlekowego i hialuronowego lub wody) z falą ultradźwiękową, co razem powoduje efekt kawitacji: pęcherzyki zapadaja sie w fazie zagęszczenia fali tworząc nagłe zmiany ciśnienia będące źródłem lokalnych fal uderzeniowych, które ,,wyrzucają” wszelkie zanieczyszczenia, resztki makijażu i martwe komórki naskórka na zewnątrz.

·         Kwas mlekowy: wytwarzany jest podczas fermentacji laktozy, stąd jego nazwa. Wspomaga złuszczanie się naskórka, a także przywraca naturalne pH skórze. Wspomaga także spłycanie i niwelowanie zmarszczek oraz jest skutecznym składnikiem wszelkich kuracji przeciwtrądzikowych.

·         Kwas hialuronowy: najczęściej kojarzony z kuracją anty-age. Naturalnie występujący w skórze wraz z kolagenem oraz elastyną tworzy solidny fundament podtrzymujący strukturę skory. Niedobór kwasy hialuronowego w skórze przyczynia się do jej przesuszania, a także utraty elastyczności.

Zabieg jest bezbolesny, należy do przyjemnych i relaksujących.